KYOCERA AVX TCJB227M002R0035
Cap Tant Solid 220uF 2.5V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 125°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJB227M002R0035.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
Future Electronics
AVX
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2013-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Panasonic2R5TPE220MAPB
Panasonic 2R5TPE220MAPB - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Panasonic2R5TPE220M
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2917
Cap Tant Solid 220uF 2.5V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.025 Ohm 105°C T/R
United Chemi-ConAPXH2R5ARA221MF60G
Cap Aluminum Polymer 220uF 2.5VDC 20%( 6.3 X 5.7mm) SMD 0.035 Ohm 770mA 1000h 125C T/R
KYOCERA AVXTCJY227M004R0040
Cap Tant Solid 220uF 4V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.04 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 220uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.025 Ohm 105°C T/R
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TCJB227M002R0035 provided by its distributors.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 1210
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1210
Tantalum Chip & Radial
220UF 2V 20% ESR 35 3528-21
TCJ TANT 220UF 2.5V 20% CASE B