KYOCERA AVX TAJA684K050RNJ
Cap Tant Solid 0.68uF 50V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 7.9 Ohm 125°C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TAJA684K050RNJ.
IHS
Datasheet13 pages4 years ago
Upverter
Newark
AVX
element14
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginCzechia, El Salvador
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Yageo GroupT491A684K035AT
CAP TANT 0.68UF 10% 35V 1206 / 0.68 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 8Ohm
680NF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 35 VDC +/-10%, 293D SERIES
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Surface Mount, 1206
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupT491A684K025AH
KYOCERA AVXTAJA684M035RNJ
Cap Tant Solid 0.68uF 35V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 8 Ohm 125°C T/R
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TAJA684K050RNJ provided by its distributors.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Surface Mount, 1206
Tantalum | Molded | General | 1206 | 50 VDC | 0.68F | 10% | Sn | T&R 7in (180mm)
CAPACITOR TANT 0.68UF, 50V, 7.9OHM, 1206; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50V; ESR:7.9ohm; Capacitor Case Style:1206; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C ;RoHS Compliant: Yes