KYOCERA AVX TACL156M006XTA
Cap Tant Solid 15uF 6.3V L CASE 20% (1.6 X 0.85 X 0.85mm) SMD 1608-10 7.5 Ohm 125°C Plastic T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TACL156M006XTA.
IHS
Datasheet7 pages4 years ago
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+125%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cap Tant Solid 15uF 10V M CASE 20% (1.6 X 0.85 X 0.9mm) Inward L SMD 7.5 Ohm 125C T/R