KYOCERA AVX SR305C105MAA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 3015
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SR305C105MAA.
IHS
Datasheet8 pages19 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%