KYOCERA AVX SR222A101JAR
Cap Ceramic 100pF 200V C0G 5% Radial 6.35mm 125°C Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SR222A101JAR.
IHS
Datasheet8 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-1.52%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
2,328
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm