KYOCERA AVX SR212A101JAA
Capacitor, Ceramic, 100pF, 200VDC, 5-% Tol, 5+% Tol, C0G-TC Code, -30, 30ppm-TC
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SR212A101JAA.
IHS
Datasheet8 pages19 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic 100pF 250V C0G 5% Radial 5mm 125C Tape and Box