KYOCERA AVX SR121C103KARTR2
Capacitor, Ceramic, 10nF, 100VDC, 10-% Tol, 10+% Tol, X7R-TC Code, -15, 15%-TC RoHS Compliant: Yes
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SR121C103KARTR2.
IHS
Datasheet4 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.49%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2008-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC317C103K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.01uF X7R 10% LS=5.08mm
Yageo GroupC315C103K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.01uF X7R 10% LS=2.54mm
Yageo GroupC322C103K1R5TA
KYOCERA AVXSR151C103KAR
Capacitor Ceramic 0.01uF 100 Volt X7R 10% Radial 2.54 mm 125C
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Ammo
KYOCERA AVXAR151C103K4R
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX SR121C103KARTR2 provided by its distributors.
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount, 1510
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
10nF ¡À10% X7R 100V 3.81mm*3.81mm*2.54mm