KYOCERA AVX SA105C103KAA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SA105C103KAA.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Newark
Future Electronics
DigiKey
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-3.91%