KYOCERA AVX MD015C472KAB
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Radial 2 Pin DIP 8.255mm 125°C Slide Pack
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX MD015C472KAB.
Newark
Datasheet2 pages4 years ago
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet2 pages17 years ago
Datasheet2 pages12 years ago
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-0.74%