KYOCERA AVX AR215F334K4R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.33uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX AR215F334K4R.
IHS
Datasheet9 pages4 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-9.41%
CAD Models
Download KYOCERA AVX AR215F334K4R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2008-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
KYOCERA AVXAR205F334K4R
Capacitor Ceramic 0.33uF 50V X8R 10% Thru-Hole 2.54mm Bulk
50V 330nF X8R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12065F334K4T2A
Cap Ceramic 0.33uF 50V X8R 10% Pad SMD 1206 150C Automotive T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.33μF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX AR215F334K4R provided by its distributors.
AR Series 5.08 x 5.08 mm 330nF 50V ±10% Tolerance x 8R Radial Ceramic Capacitor
CAPACITOR, 0.33UF, X8R, 50V, RADIAL;
330nF ¡À10% X8R 50V 5.08mm*3.18mm*5.08mm