KYOCERA AVX 12101C474K4T2A
1210 470 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 12101C474K4T2A.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
Upverter
Newark
TME
X-ON
Inventory History
3 month trend:
-33.66%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
100V 470nF X7R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS