KYOCERA AVX 1206YC225K4T2A
Cap Ceramic 2.2uF 16V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 1206YC225K4T2A.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
X-ON
Arrow Electronics
Supply Chain
Country of OriginEl Salvador, Japan, Malaysia, Thailand, UK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC1206C225K4RACTU
1206 2.2UF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 16VDC, 125DEGC, X7R DIELEC, +/-10% SMD
1206 2.2 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENEMK316B7225KL-T
16V 2.2uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC1206C225K4RALTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 2.2uF X7R 1206 10%
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 2.2uF 10% X7R 16V 1206 Blister T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31B225KOHNNNE
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 1206YC225K4T2A provided by its distributors.
AUTOMOTIVE MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1206
KC 2,2µF 1206 10% 16V X7R AECQ