KYOCERA AVX 12065C223K4T2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V .022uF X7R 1206 10% Tol
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 12065C223K4T2A.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
Upverter
Future Electronics
TME
LKR
Inventory History
3 month trend:
-0.82%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC1206C223K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
50V 22nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupC1206C223K5RAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.022uF X7R 1206 10%
KYOCERA AVX12061C223KAT2A
1206 22 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX12061C223KAT4A
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 12065C223K4T2A provided by its distributors.
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 1206 125°C Paper T/R
1206 22 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.022muF ±10% X7R
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:0.022µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:Automotive; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:1206 ;RoHS Compliant: Yes