KYOCERA AVX 12061C683KAT4A
Cap Ceramic 0.068uF 100V X7R 10% SMD 1206 125°C Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 12061C683KAT4A.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Future Electronics
TME
Newark
CAD Models
Download KYOCERA AVX 12061C683KAT4A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Symbol
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
20,390
Authorized Distributors
4
Capacitance
68 nF
68 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.52 mm
1.52 mm