KYOCERA AVX 0805ZG335ZAT2A
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 3.3muF -20% +80% Y5V F
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 0805ZG335ZAT2A.
IHS
Datasheet3 pages22 years ago
Garrett
Sierra IC
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3.3 uF, 10 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, C Series
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3.3 uF, 10 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, CC Series
Yageo GroupC1206C335Z4VACTU
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3.3 uF, 16 V, 1206 [3216 Metric], -20%, +80%, Y5V, C Series
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3.3 uF, 16 V, 1206 [3216 Metric], -20%, +80%, Y5V, CC Series
KYOCERA AVX1206YG335ZAT2A
1206 3.3 uF 16 V -20 / +80 % Tolerance Y5V SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 0805ZG335ZAT2A provided by its distributors.
Cap Ceramic 3.3uF 10V Y5V -20% to 80% SMD 0805 85°C Embossed T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 80% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -82/+22% TC, 3.3uF, Surface Mount, 0805
Capacitor, ceramic,3.3Uf,10Vdc,20-% Tol,80+% Tol, y5V-Tc Code,-82,22%-Tc Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 0805ZG335ZAT2A