KYOCERA AVX 0805ZC684KAJ2A
Cap Ceramic 0.68uF 10V X7R 10% SMD 0805 125°C Embossed T/R
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Avnet0805ZC684KAJ2A04K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 0805ZC684KAJ2A.
IHS
Datasheet4 pages13 years ago
CAD Models
Download KYOCERA AVX 0805ZC684KAJ2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
10V 680nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS