KYOCERA AVX 0805YC103KAT4A
0805 10 nF 16 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 0805YC103KAT4A.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Newark
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-3.07%