KYOCERA AVX 08055A251KAT2A
0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm C0G NP0 ±10% 250pF
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 08055A251KAT2A.
Newark
Datasheet4 pages16 years ago
Inventory History
3 month trend:
-5.26%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 08055A251KAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Related Parts
Yageo GroupC0805C271K5GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30Ppm/Cel Tc, 0.00027Uf,