KYOCERA AVX 08051A271KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 270pF C0G 0805 10% Tol
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 08051A271KAT2A.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Upverter
Newark
Sierra IC
Inventory History
3 month trend:
-1.13%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 08051A271KAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC0805C271K1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 270pF C0G 0805 10%