KYOCERA AVX 0612YC105KAT2A
0612 1 uF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 0612YC105KAT2A.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Future Electronics
Newark
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-99.85%