KYOCERA AVX 06035A152JAT2A
0603 1500 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Dielectric Multilayer Ceramic Capacitor
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06035A152JAT2A.
Newark
Datasheet4 pages3 years ago
Upverter
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-13.19%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 06035A152JAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Multilayer Ceramic Capacitor, 1500 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
GRM Series 0603 1500 pF ±5% 50V C0G/NP0 Multilayer Ceramic Capacitor
0603 1500 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Yageo GroupC0603C152J5GACTU
0603 C 1.5NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 V, +125DEGC, C0G DIELECTRIC, +/-5%
CAP CER 1500PF 50V C0G 0603 / 1500 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Cap Ceramic 0.0015uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Low ESR Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 06035A152JAT2A provided by its distributors.
Cap Ceramic 0.0015uF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) ceramic capacitor 50V 1500pF 卤5% C0G NP0