KYOCERA AVX 06035A0R7CAT2A
0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm C0G NP0 ±0.25pF 0.7pF
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06035A0R7CAT2A.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
CAD Models
Download KYOCERA AVX 06035A0R7CAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Related Parts
Yageo GroupCBR06C708B5GAC
CBR-SMD RF C0G 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 0.7pF
Cap Ceramic 0.7pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.7pF 50volts C0G +/-0.1pF
0402 0.7 pF 50V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupCBR04C708B5GAC
Cap Ceramic 0.7pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125°C Punched Paper T/R
Yageo GroupCBR04C708C5GAC
CBR-SMD RF C0G 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.25pF 0.7pF
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 06035A0R7CAT2A provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 35.71% +Tol, 35.71% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000007uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0603