KYOCERA AVX 06033C104K4T4A
Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06033C104K4T4A.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+264%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 06033C104K4T4A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Introduction Date2006-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC0603C104K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 25V 0.1Uf X7R 0603 10%
25V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic capacitor, 100 nF, 25 V (DC), ±10 %, SMD 0603 (1608), X7R, CGA3E2X7R1E104K080AA
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KA8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.1uF X7R 0603 10% AEC-Q200
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 06033C104K4T4A provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitors 0603 25v x7r 104 10% tol auto
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 0.1muF ±10% X7R
CAP 0.1UF 25VDC X7R 10% SMD 0603 ROHS COMPLIANT: YES