KYOCERA AVX 06031U7R5BAT2A
Cap Ceramic 7.5pF 100V C0G 0.1pF Pad SMD 0603 125C Ultra Low ESR T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06031U7R5BAT2A.
Arrow Electronics
Datasheet3 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.68%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 06031U7R5BAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Symbol
Download
Ultra Librarian
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 7.5pF 100volts C0G +/-0.25pF