Kycon SMPX-84LCC-N
IC & Component Sockets 84P SMT SOCKET NON POLARIZED
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Kycon SMPX-84LCC-N.
Related Parts
1.27mm Pitch Female PLCC Socket; 84 Way SMT; Tin over Nickel Plated Contacts
CONN, IC SOCKET, PLCC, 84, 940 SERIES, SMT, 0.05" PIN SPCNG, PHOSPHOR BRONZE
TE Connectivity3-822516-6
Conn PLCC Socket SKT 84 POS 1.27mm Solder ST SMD T/R
IC Socket, PLCC84, 84 Contact(s), Surface Mount
IC Socket, PLCC68, 68 Contact(s), 1.27mm Term Pitch, Surface Mount