Kycon SMPX-68LCC-N
IC & Component Sockets 68P SMT SOCKET NON POLARIZED
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Kycon SMPX-68LCC-N.
IHS
Datasheet1 page9 years ago
Sager Electronics
Mouser
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
IC Socket, PLCC68, 68 Contact(s), 1.27mm Term Pitch, Surface Mount
CONN, IC SOCKET, PLCC, 68, 940 SERIES, SMT, 0.05" PIN SPCNG, PHOSPHOR BRONZE
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN / 68 (4 x 17) Pos PLCC Socket Tin Surface Mount
TE Connectivity822516-5
TE Connectivity822516-4
Conn PLCC Socket SKT 52 POS 1.27mm Solder ST SMD Tube