KOA Speer WK73R2JTTE332J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 3300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73R2JTTE332J.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Case/Package
1218
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRC2010JK-073K3L
Res Thick Film 2010 3.3K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1218JK-073K3L
Res Thick Film 1218 3300 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 3.3kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGS2010J3K3
Fixed Resistor, Thick Film, 0.75W, 3300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
TE Connectivity / AMP8-1879499-4
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 3000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
TE Connectivity35203K3JT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 3300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73R2JTTE332J provided by its distributors.
RES 3.3K OHM 5% 1W 1812
WIDE ELECT FC 1218 3K3 5% 1W