KOA Speer SG73P2ETTD2R7J
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer SG73P2ETTD2R7J.
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
Res Thick Film 1210 2.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-072R7L
Res Thick Film 1210 2.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1210 2.7 Ohm 5% 0.667W(2/3W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupSR1210JR-072R7L
Surge Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1210 2.7Ohm 5% Paper T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer SG73P2ETTD2R7J provided by its distributors.
anti-surge endured pulse power thick film chip resistor, 1210, RoHS
KOA Speer SCT
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR SG73P 0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm 0.5W 1/2W 2.7Ohm ±200ppm/C
2.7¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.6mm*700¦Ìm