KOA Speer RN73H1JTTD51R1D50
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 51.1ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN73H1JTTD51R1D50.
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
51.1 Ω
51.1 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN73H1JTTD51R1D50 provided by its distributors.
RES 51.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
MFC 0603 0.5% PPM50 51.1R