KOA Speer RN73H1JTTD1212B50
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 12100ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN73H1JTTD1212B50.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-97.36%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
5,672
Authorized Distributors
2
Resistance
12.1 kΩ
12.1 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
PanasonicERA3AEB1212V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 12100ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRE0712K4L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.1% 12.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Chip Resistor, 12.1 kOhm, ± 0.1%, 125 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision
125mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 12.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0712K1L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 12.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRE0712K1L
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 12.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN73H1JTTD1212B50 provided by its distributors.
RN73H FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±50ppm/C 12.1kOhm 0.1W 1/10W
RES 12.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
MFC 0603 0.1% PPM50 12.1K