KOA Speer RN73H1ETTP1911B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1910ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN73H1ETTP1911B25.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-36.81%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
22,356
Authorized Distributors
1
Resistance
1.91 kΩ
1.91 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN73H1ETTP1911B25 provided by its distributors.
RES 1.91K OHM 0.1% 1/16W 0402
1.91K¦¸ ¡À0.1% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm
MFC 0402 0.1% PPM25 1.91K