KOA Speer RN731JTTD6651B25
Res Thin Film 0603 6.65K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN731JTTD6651B25.
CAD Models
Download KOA Speer RN731JTTD6651B25 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
2,336
Authorized Distributors
0
Resistance
6.65 kΩ
6.65 kΩ
6.65 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityCPF0603B6K65E1
Res Thin Film 0603 6.65K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB622V
Res Metal Film 0603 6.2K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3EEB6651V
Thin Film Resistor,Chip,0603,1/16W, 0.1% 25ppm, 7 inch reel, 6.65k ohm
TE ConnectivityCPF0603B6K8E1
Res Thin Film 0603 6.8K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0603B6K04E1
Res Thin Film 0603 6.04K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB682V
Res Metal Film 0603 6.8K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN731JTTD6651B25 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 6650ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thin Film Resistors - SMD 6.65kOhm,0603,0.1%,2 5ppm,63mW,50V
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RN73 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.063W 1/16W 6.65kOhm ±25ppm/C