KOA Speer RN731JTTD5111B25
Res Thin Film 0603 5.11K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN731JTTD5111B25.
CAD Models
Download KOA Speer RN731JTTD5111B25 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
17,195
Authorized Distributors
2
Resistance
5.11 kΩ
5.11 kΩ
5.11 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2022-09-30
LTD Date2022-09-30
Related Parts
PanasonicERA-3AEB5111V
Res Thin Film 0603 5.11K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD075K11L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 5.11kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAT0603BRD075K11L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 5110ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity6-1676481-9
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4700ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity6-1676481-9
PanasonicERA-3YEB512V
Res Metal Film 0603 5.1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN731JTTD5111B25 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 5110ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thin Film Resistors - SMD 5.11kOhm,0603,0.1%,2 5ppm,63mW,50V
RES 5.11K OHM 0.1% 1/16W 0603