KOA Speer RK73H3ATTE44R2F
Res Thick Film 2512 44.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H3ATTE44R2F.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
Upverter
Garrett
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Stock
10,496
Authorized Distributors
2
Resistance
44.2 Ω
44.2 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H3ATTE44R2F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 44.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Resistor, SMT, 2512, 44.2 Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film<CA
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 44.2Ohm ±100ppm/C