KOA Speer RK73H2HLTE4R99F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 4.99ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Arrow ElectronicsRK73H2HLTE4R99F04K
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H2HLTE4R99F.
CAD Models
Download KOA Speer RK73H2HLTE4R99F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 2010 4.99 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-074R7L
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2010FK-074R75L
Res Thick Film 2010 4.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 4.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-074R64L
RC Series 2010 0.75 W 4.64 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2010 5.11 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H2HLTE4R99F provided by its distributors.