KOA Speer RK73H2ETTD45R3F
Res Thick Film 1210 45.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H2ETTD45R3F.
Upverter
Garrett
CAD Models
Download KOA Speer RK73H2ETTD45R3F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
15,979
Authorized Distributors
1
Resistance
45.3 Ω
45.3 Ω
45.3 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Related Parts
PanasonicERJ-14NF45R3U
Res Thick Film 1210 45.3 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF47R5U
Res Thick Film 1210 47.5 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14F42R2U
Res Thick Film 1210 42.2 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 42.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 47.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 46.4 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H2ETTD45R3F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 45.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm 0.5W 1/2W 45.3Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 45.3 OHM 1%