KOA Speer RK73H2ETTD1873F
Res Thick Film 1210 187K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H2ETTD1873F.
3 month trend:
-0.00%
CAD Models
Download KOA Speer RK73H2ETTD1873F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Authorized Distributors
3
Resistance
187 kΩ
187 kΩ
187 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H2ETTD1873F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 187000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm 0.5W 1/2W 187kOhm ±100ppm/C
187K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.6mm*700¦Ìm