KOA Speer RK73H2ETTD1542F
Res Thick Film 1210 15.4K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H2ETTD1542F.
Garrett
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download KOA Speer RK73H2ETTD1542F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
14,740
Authorized Distributors
3
Resistance
15.4 kΩ
15.4 kΩ
15.4 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H2ETTD1542F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
15.4K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.6mm*700¦Ìm