KOA Speer RK73H2ATTD2214F
Res Thick Film 0805 2.21M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H2ATTD2214F.
Upverter
Future Electronics
Farnell
Garrett
Inventory History
3 month trend:
+261%
CAD Models
Download KOA Speer RK73H2ATTD2214F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
125mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 2.21MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-072M21L
Res Thick Film 0805 2.21M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-072ML
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 2M 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.2MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 2MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-072M2L
Res Thick Film 0805 2.2M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H2ATTD2214F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.21e+06ohm, 150V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
2.21 MOhms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric)
0805 (2012Metric) 0805 RK73H 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.25W 1/4W 2.21MOhms ±400ppm/C
Res, 2M21, 1%, 0.25W, 0805 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2ATTD2214F