KOA Speer RK73H1ETTP54R9F
Res Thick Film 0402 54.9 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H1ETTP54R9F.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
Upverter
TME
Farnell
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
-13.40%
CAD Models
Download KOA Speer RK73H1ETTP54R9F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRC0402FR-0754R9L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 54.9Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 54.9ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0749R9L
SMD Chip Resistor, 49.9 Ohm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0402FR-0751R1L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 51.1Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 54.9 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE Connectivity / AMP7-1622826-9
Res Thick Film 0402 51 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H1ETTP54R9F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 54.9ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 54.9Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0.1watt 54.9ohms 1%
54.9¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm