Yageo Group SMR5223J100J01L16.5CBULK
Cap Film 0.022uF 100V PPS 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 150C Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group SMR5223J100J01L16.5CBULK.
IHS
Datasheet1 page2 years ago
Farnell
Newark
element14 APAC
TME
Inventory History
3 month trend:
-28.38%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.022uF 100V PPS 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 150C Automotive Bulk
PanasonicECHU1C223JX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 0.022muF ±5% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
PanasonicECHU1H223JX5
1210 (3225Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 50V 0.022muF 卤5% 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Cornell DubilierFCP1206C223J-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECH-U1C223JB5
Descriptions
Descriptions of Yageo Group SMR5223J100J01L16.5CBULK provided by its distributors.
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Radial FILM CAPACITOR SMR 63V 0.022muF ±5% 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
CAP, 0.022µF, 100V, 5%, PPS, RADIAL