Yageo Group SC-10-20JH
Common Mode Chokes Dual 2000uH 100kHz 10A 0.022Ohm DCR Thru-Hole
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group SC-10-20JH.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
element14 APAC
Newark
Farnell
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-26.56%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Introduction Date2013-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
Yageo GroupSC-10-200
Common Mode Chokes Dual 2000uH 100kHz 10A 0.028Ohm DCR Thru-Hole
Yageo GroupSC-01-20GS
Common Mode Chokes Dual 2000uH 100kHz 1A 0.18Ohm DCR Thru-Hole
Yageo GroupSC-02-20JS
Common Mode Chokes Dual 2000uH 1kHz 2A 0.12Ohm DCR Thru-Hole
Wurth Elektronik744221
Common Mode Chokes Dual 2000uH 9.2kOhm 100kHz 0.6A 0.42Ohm DCR SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions of Yageo Group SC-10-20JH provided by its distributors.
Choke, Common Mode, 2 mH, 10 A
Common Mode Filters / Chokes 10amp 2mH
RADIAL LEADED COMMON MODE CHOKES;
250V 250V 10A 2 2mH@ 100 kHz 22m¦¸ , 42mm*41mm
COmmON MODE FILTER, 2000UH, THD; Inductance:2mH; Rated Current:10A; Product Range:SC-JH Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:10A
AC LINE FILTER, CMC 2MH,10A, 0.022OHM