Yageo Group MMK5104K100J01L16.5TR18
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 2810
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MMK5104K100J01L16.5TR18.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-91.95%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
11,276
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Radial
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.1uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupR82EC3100DQ70K
Cap Film 0.1uF 100V PET 10% (13 X 4 X 7mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC3100Z370J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC3100Z370K
Cap Film 0.1uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MMK5104K100J01L16.5TR18 provided by its distributors.
Cap Film 0.1uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100C T/R
Radial film capacitor 63V 100nF 10%
Foil capacitor 100nF 100VDC/63VAC 5mm
MMK5104K100J01L16.5TR18, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
10nF ¡À10% , 5mm 100V 63V 7.2mm*2.5mm*6.5mm