Yageo Group MMK15684K100B04L4BULK
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 400ppm/Cel TC, 0.68uF, 7122
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetMMK15684K100B04L4BULK04K
3h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MMK15684K100B04L4BULK.
Datasheet11 pages21 years ago
Electro Sonic
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Introduction Date2000-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Yageo GroupR82EC3680DQ70K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (10.3 X 6 X 12mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Automotive Bulk
Cap, 0.68Uf, 100V, Film, Radial Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32520C1684K189
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (9 X 4.2 X 6.5mm) Radial 7.5mm 125C Bulk
Yageo GroupR82EC3680CK70K
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (7.2 X 5 X 10mm) Radial 5mm 105C Automotive T/R
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (17.5 X 5 X 11mm) Radial 15mm Loose in Box
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MMK15684K100B04L4BULK provided by its distributors.
Capacitor, 680nF, 63VAC, 100VDC, 10%