Yageo Group MMK15154K400B04L4BULK
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 400ppm/Cel TC, 0.15uF, 7122
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MMK15154K400B04L4BULK.
IHS
Datasheet1 page2 years ago
Datasheet11 pages21 years ago
Electro Sonic
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicECWFE2W154K
Cap Film 0.15uF 450V PP 10%( 13 X 5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Ammo
PanasonicECW-FE2W154KA
CAP FILM 0.15UF 10% 450VDC RAD
Yageo GroupR71VF31504030K
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71MF31504030K
Film Capacitor, Polypropylene, 420V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.15uF 450V PP 10% (13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E4154KF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MMK15154K400B04L4BULK provided by its distributors.
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Capacitor, 150nF, 200VAC, 400VDC, 10%