Yageo Group C410C104K5R5TA7200
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 0.1Uf X7R 10%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C410C104K5R5TA7200.
3 month trend:
-37.65%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
71,789
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %