Yageo Group C410C103M1R5TA7200
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL / 10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C410C103M1R5TA7200.
IHS
Datasheet15 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
43,980
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %