Yageo Group C322C152J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 1500Pf C0G 5% Ls=5.08Mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C322C152J2G5TA.
Farnell
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-4.10%
CAD Models
Download Yageo Group C322C152J2G5TA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC320C152J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 1500pF C0G 5% LS=2.54mm
Cap Ceramic 0.0015uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Ammo
Cap Ceramic 0.0015uF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Bulk
Cap Ceramic 0.0015uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Ceramic 0.0015uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Tape and Box
卤5% 100V 1.5nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group C322C152J2G5TA provided by its distributors.
Cap Ceramic 0.0015uF 200V C0G 5% Radial 5.08mm 125C Extreme Low ESR Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Through Hole Mount
Ceramic Capacitor 1500Pf 200V, C0G, 5%, Radial; Capacitance:1500Pf; Voltage(Dc):200V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Lead Spacing:5.08Mm; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Kemet C322C152J2G5TA