Yageo Group C322C106K3R5TA
C322 C 10UF Ceramic Multilayer Capacitor, 25 VDC, +125DEGC, X7R Dielec, +/-10%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C322C106K3R5TA.
IHS
Datasheet19 pages2 years ago
Electro Sonic
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+7.10%
CAD Models
Download Yageo Group C322C106K3R5TA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Introduction Date2008-01-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Related Parts
卤10% 25V 10uF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS