Yageo Group C315C102M5R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C315C102M5R5TA.
IHS
Datasheet19 pages2 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-12.59%
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 20% Radial 5.08mm 125C T/R
Yageo GroupC322C102M5R5TA
Yageo GroupC320C102M1R5TA
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 20% Radial 2.54mm 125C Bulk